Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

Już niedługo TU będzie stał nasz domek...

wpisy na blogu

stan deweloperski - POMOCY!!!!!

Blog:  nasz--opalek
Data dodania: 2011-10-25
wyślij wiadomość

Potrzebujemy Waszej pomocy.

Znaleźliśmy firmę, która (chyba) za rozsądną cenę ok. 240 000zł proponuje nam STAN DEWELOPERSKI z materiałami do naszego Opałka.

Kochani co wchodzi w taki stan? Jaki zakres robót i materiałów?

Czy do stanu deweloperskiego zaliczają się np. drzwi wewnętrzne, balustrady do schodów itp?

Prosimy o pomoc

19Komentarze
Data dodania: 2011-10-25 12:18:31
Ja niestety sie nie znam, bo my budujemy systemem gospodarczym. Ale zastanawia mnie ta kwota. Z tego co kojarzę to stan deweloperski jest jak masz tynki, wylewki, drzwi zewnętrzne, okna itd. 240 000 zł za stan developerski opałka to bardzo mało - czyli albo z najtanszych materiałów, albo jakiś szwindel... Ale moze opałkowicze się wypowiedzą.
odpowiedz
Data dodania: 2011-10-25 12:21:48
facet niby napisał, że wszystko w średnim standardzie... sama niewiem co o tym myśleć
odpowiedz
Data dodania: 2011-10-25 12:38:58
nas dom wobecnej formie kosztował jakieś 320 000 zł. A to jeszcze nie jest stan developerski. Nie mamy kostki, parapetów, regipsów na poddaszu. Matriały wybieraliśmy sami, dbore, ale nie te z najwyższej półki.. Negocjowałam ile się dało. A opałek jest droższy w budowie.... Poza ty m zastanów sie czy chcesz mieć wpływ na producenta okien, jakie zostaną ci zamontowane, rodzaj tynków, dachówki, ocieplenia... to są elementy, które będą ważne później podczas użytkowania domu.
odpowiedz
Data dodania: 2011-10-25 13:22:24
masz racje. podczas spotkania muszę się zapytać czy będę miała na to wpływ. wiem, że podana kwota jest kwotą netto (+8%VAT)bez parapetów wewn, bez pieca CO, kostki na dworzu itd... ale np czy drzwi wewn zaliczaja się do stanu deweloperskiego?
odpowiedz
lenka01  
Data dodania: 2011-10-25 13:36:13
To chyba bardzo dobra cena...Ale ciekawe,czy coś się za tym nie kryje...Ja bym się na to nie pisała.Wiadomo,że wszystko miałabyś z głowy,ale...no właśnie,czy będzie tak jak chcesz....
odpowiedz
Data dodania: 2011-10-25 13:47:56
standard deweloperski zazwyczaj obejmuje; całkowite wykończenie domu z zewnątrz, drzwi zewnętrzne, rozprowadzenie wszystkich instalacji bez ich zakończenia odpowiednią armaturą sanitarną bądź elektryczną, montaż stolarki okiennej, parapety wewnętrzne, grzejniki c.o. bądź ogrzewanie podłogowe, ściany przygotowane do pomalowania bądź pomalowane jednokrotnie na biało, przygotowanie posadzek do położenia podłóg. ale i tak zanim zdecydujesz się na tą firmę powinnaś dokładnie przestudiować kosztorys i ewentualną umowę żeby później nie było rozczarowania...
odpowiedz
Data dodania: 2011-10-25 14:13:53
marfinowcy
dzięki bardzo za wypisanie elementów stanu deweloperskiego. Właśnie poczytałam kilka opinii o danej firmie i jestem załamana... Robią z tragicznych materiałów, alko na budowie to codzienność przez co wszystko nie ma pionu ni poziomu :/ Dobrze, że w porę na to wpadłam... A już myślałam, że udało się złapać Pana Boga za nogi. ehh
odpowiedz
Data dodania: 2011-10-25 14:19:43
Co u wykonwacy kryje się pod "stanem deweloperskim"?
A nie macie czasu, czy ochoty, żeby samemu troszkę powybierac ekipy, materiały??Negocjowac ceny??itd..itp... No, ale najlepiej by było,zeby sie wypowiedział ktos, kto zbudował lub buduje identyczny domek-wtedy bedzie porównanie najlepsze..No i najwazniejsze-zapytaj co u wykonawcy oznacza stan deweloperski-bo wiem, ze co wykonawca to inna interpretacja "stanu deweloperskiego" ;)) Powodzenia i pytajcie, negocjujcie..!!! A o więźbie w moim blogu odpowiedziałam.
odpowiedz
Data dodania: 2011-10-25 14:21:36
No takich "okazji" wg mnie nie ma i nigdy nie będzie. Niestety ale live is brutal :-(
odpowiedz
Data dodania: 2011-10-26 10:05:40
dziękujemy
dzięki Kochani za wszystkie odpowiedzi :* dom-jak-z-nut-jaslo czas i chęci mamy, ale przy tej cenie, którą podał ten konkretny facet byłoby to zbędne, bo to wspaniała cena jak się okazuje! Ale tak jak pisze ciesielczaki takich okazji nie ma i zawsze coś się pod tym kryje... My na szczęście już dokładnie wiemy co i tej ekipy napewno nie weźmiemy. Jeszcze raz dziękujemy Wszystkim!
odpowiedz
Data dodania: 2011-10-26 12:37:02
Jak szukałam wykonawcy SSo to też dostałam tak a"cudowną" ofertę. Ale gośc nie przyjechał na umówione spotkanie, ok tłumaczył się wypadkiem na budowie. Ale miał zadzwonić na drugi dzien sie umówić, zadzwonił za trzy dni. i coś mnie tchnęło, stwierdziałm, że jednak nie. Potem się okazało, że facet pozbierał od ludzi zaliczki i się nie pojawił na budowach.... Także z takimi "promocjami" trzbe auważać. niestety w życiu nie ma nic za darmo.
odpowiedz
Data dodania: 2011-10-28 09:23:07
No niestety, w takich sytuacjach trzeba być ostrożnym, żeby się w jakieś bagienko nie wpakować. Dobry dom musi mieć odpowiednią cenę. Więc lepiej się takim okazjom dokładnie przyglądać i sprawdzać. Samodzielna budowa jest na pewno trudniejsza, bardziej pracochłonna, ale wtedy mamy bezpośredni wpływ na wszystko co się na niej dzieje, więc cóż trzeba zakasywać rękawy i brać się do pracy :-) Pewnie że to duże wyzwanie, ale jaka później będzie frajda, wypić kawę na swoim własnym tarasie w otoczeniu pięknego ogrodu. Pozdrawiam :-)
odpowiedz
Data dodania: 2011-10-28 11:40:45
Cieszę się że mogłam pomóc no i że w porę unikneliście problemów z tą "cudowną" ekipą. myślę że najlepiej każdego etapu dopilnować samemu i mieć dobrych fachowców do każdej rzeczy...bo jak ktoś jest do wsxystkiego to zazwyczaj jest do niczego. A odnośnie kuchni to projekt zrobiłam sobie sama, facet z firmy sprzedającej kuchnie zrobił mi tylko wizualizacje no i wycenę;)pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2011-10-28 16:00:19
marfinowcy
w sumie racja z tym, że jak coś lub ktoś jest do wszystkieto to za zwyczaj do niczego ;) Tej ekipy napewno nie weźmiemy i mamy nadzieję, że wreszcie trafimy na jakąś porządną w rozsądnej cenie...
odpowiedz
Data dodania: 2011-11-04 09:26:40
mimo że temat z października dołączam się !!! Gdy robi firma robi zawsze z najtańszych materiałów aby jak najwięcej zarobić. Tania membrana- tak ważna w użytkowaniu, tanie okna 2 szybowe, tak ważne dla naszego ciepła, cienszy styropian na elewacji, gorsza dachówka, samemu wybiera się to co się chce- i oszczędza się na tym na czym się uważa a nie na tym na czym firma nam narzuca. Powodzonka w wyborach.
odpowiedz
Data dodania: 2011-11-04 19:43:11
re
Witam Budujemy z Winebergera. Pozdrawiam i życzę powodzenia:-)
odpowiedz
Data dodania: 2011-11-05 17:24:09
hej, dopiero teraz zobaczyłam ze pytasz czy nasze stopnie nie sa daleko od wyłazu... ale u nas z przodu nie ma wyłazu :( To jest okno z pokoju synka widoczne na zdjęciu :) a kominiarz będzie wchodził z ziemi na drabinkę i na dach... Pozdrawiam :)
odpowiedz
Data dodania: 2011-11-09 09:55:37
hej, a dlaczego miałyby wyjść jak w starym budownictwie tynki?? Tynki maszynowe różnią się wyłącznie tym że są narzucane maszynowo na ścianę, a rozkłądane i tak są ręcznie :) więc w jakości to niczym się nie różnią, nam już na próbę zrobili ręcznie pomieszczenie gospodarcze i jest równiutko :) a jeszcze jak przyjdzie gładź to już wogóle będzie git- ale gładź będziemy już kłaść tylko w miejsca gdzie nie bedzie kafli lub zabudów wszelkiego rodzaju :) Pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2011-11-09 19:59:50
hej jeszcze raz ad tynków :) to nie to ze dociera się je recznie... Tynki maszynowe to rzucanie na ścianę maszynowo materiału i ręczne gładzenie, a tynki ręczne to ręczne nakładanie materiału na ścianę i ręczne gładzenie :) Także różnią się jedynie metodą nakładania zaprawy na ścianę i niczym wiecej :) Pozdrowionka, niedługo bedzie równie mocno w temacie.. jeszcze chwila i sami będziecie na tym etapie hihi
odpowiedz

lekko do przodu :)

Blog:  nasz--opalek
Data dodania: 2011-10-21
wyślij wiadomość

Witamy Kochani!

Dziś nareszcie odebraliśmy warunki techniczne z energetyki i jak na skrzydłach polecieliśmy do projektantki blog budowlany - mojabudowa.pl Nasza adaptacja jest już gotowa i moglibyśmy już składać wniosek na pozwolenie na budowę, ale... musi uprawomocnić się decyzja o wyłączeniu z produkcji rolnej! Zawsze musi być jakieś "ale".

Mimo wszystko jesteśmy już bliżej niż dalej blog budowlany - mojabudowa.pl Zaraz po 1 listopada składamy upragniony i wyczekany wniosek o pozwolenie na budowę, potem kredyt (oby bez większych przeszkód) i budooooooowa blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

Ojjj cieszę się jak małe dziecko, gdy dostanie cukierka blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Pozdrawiamy Was serdecznie!

Martyna i Sylwek

4Komentarze
Data dodania: 2011-10-21 16:45:19
hehehe. A zobaczysz jaka radocha z każdej cegły potem :)
odpowiedz
Data dodania: 2011-10-21 19:38:45
ojjj napewno :)
odpowiedz
lenka01  
Data dodania: 2011-10-21 20:23:40
To ogromny powód do radości! Życzę cierpliwości w oczekiwaniu na PnB i szybkiego załatwienia papierków.Pozdrawiam!
odpowiedz
Data dodania: 2011-10-22 13:34:06
Gratulacje!!! Kolejną papierologię macie już za sobą:)
odpowiedz

Bezruch

Blog:  nasz--opalek
Data dodania: 2011-10-17
wyślij wiadomość

Od kilku tygodni tkwimy w bezruchu...

Warunki techniczne z energetyki miały być w tamtym tygodniu, ale łaskawie może w tym dopiero będą... blog budowlany - mojabudowa.pl Masakra z tymi papierzyskami!

Wniosku o ogrodzenie jeszcze nie złożyliśmy, ponieważ aby to uczynić trzeba mieć już wszystko poukładane w głowie co i jak będzie wyglądało: szerokość bramy, typ bramy, typ ogrodzenia, materiał na ogrodzenie, wysokość fundamentu nad zienmią, wysokość słupków itp..

Czekamy łaskawie...

4Komentarze
lenka01  
Data dodania: 2011-10-17 15:44:49
Cierpliwość,cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość....Opieszałość urzędów jest masakryczna....
odpowiedz
przemki  
Data dodania: 2011-10-18 22:14:26
My również jeszcze nie zastanawialiśmy się nad ogrodzeniem. Z jednej strony chciałabym coś takiego by zasłaniało ciekawość sąsiadów a z drugiej coś eleganckiego pasującego do Opałka :) Życzymy cierpliwości dużo cierpliwości :)
odpowiedz
Data dodania: 2011-10-19 14:37:17
Kute ogrodzenia są prześliczne, ale drogie i właśnie mało zasłaniają... :)
odpowiedz
Data dodania: 2011-10-20 19:50:28
Przy budowie trzeba liczyć się z bezruchem, niestety. My od drogi będziemy mieli ogrodzenie kute, resztę z siatki.
odpowiedz

Ogrodzenia

Blog:  nasz--opalek
Data dodania: 2011-10-05
wyślij wiadomość

Cześć Wszystkim! blog budowlany - mojabudowa.pl

Bardzo dziękujemy za wszelkie udzielone informacje dot. kredytu. Postanowiliśmy, że znajdziemy sobie jakiegoś doradcę, pośrednika... Po wstępnych konsultacjach telefonicznych on sugeruje kredyt w DB-Rodzina na Swoim z dofinansowaniem. Oczywiście do kredytu musimy mieć już pozwolenie na budowę, a więc narazie wszystko stoi w miejscu i czekamy na papierek.

W międzyczasie chcemy ogrodzić naszą działkę. Otóż i to okazuje się nie takie proste... blog budowlany - mojabudowa.pl Oczywiście trzeba zgłosić to w gminie, jakieś uzgodnienia porobić i złożyć wniosek do starostwa. Roboty można zaczynać nie wcześniej niż 30dni od złożenia wniosku... uhh blog budowlany - mojabudowa.pl

Na początek tanim kosztem planujemy skromne ogrodzenie tego typu:

mojabudowa.pl - blog budowlany

Tylko z małymi zmianami blog budowlany - mojabudowa.pl Wyższy, widoczny fundament i grubsze, kwadratowe słupy. Zobaczymy co nam z tego wyjdzie...

A w przyszłości marzy nam się coś takiego:

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Pozdrawiamy!!!!!

 

8Komentarze
Data dodania: 2011-10-05 19:08:43
nie chce Was martwic, ale te tanie koszty, to wcale nie będą takie małe - u nas fundamenty i podmurówki do ogrodzenia kosztowały fortunę. Już w ogrodzeniu mamy 20 tys, a to nie koniec i miało być taniej niż kamień
odpowiedz
Data dodania: 2011-10-06 14:16:29
Zawsze jest "Tylko", ale po zliczeniu kosztów robi się sumka
odpowiedz
Data dodania: 2011-10-06 14:19:57
a no właśnie... a ceny jeszcze wzrastają ;/
odpowiedz
lenka01  
Data dodania: 2011-10-07 12:20:08
Jedyneczka jest piękna.Pozdrawiam!
odpowiedz
Data dodania: 2011-10-08 23:07:53
1 bardzo inna i oryginalna. :) Faktycznie pieniążki na fundamenty i podmurówki są bardzo szybko zjadane.. :/ Powodzenia! :)
odpowiedz
Data dodania: 2011-10-18 16:53:11
Kredyt w DB bardzo dobry, ale mało kto spełnia ich wszystkie warunki - sami się o tym przekonaliśmy:)
odpowiedz
Data dodania: 2011-10-19 14:40:12
naszeamaretto
ale w końcu dostaliście ten kredyt???? Nasz "pośrednik" ma jakąś tam znajomą w jednym z Warszawskich DB i jest jakby większa szansa na sukces... No, ale wszystko się okaże w praniu... Mam nadzieję, że nie będzie większych przeszkód.
odpowiedz
Data dodania: 2011-10-19 19:20:54
DB
Nie, kiedy dopatrzono się, że mamy dwa samochody nasza zdolność znacząco spadła :/ i wtedy juz ten ich kredyt nie był taki piekny i dla nas najkorzystniejszy okazał sie PEKAO SA. Ale Wam życzę jak najbardziej pozytywnej decyzji co do DB. Pozdrawiamy
odpowiedz

kiedy i gdzie kredyt?

Blog:  nasz--opalek
Data dodania: 2011-10-01
wyślij wiadomość

A więc szukamy tańszej ekipy... Mamy już 3 inne i tańsze. Teraz robię wyliczenia, którego fachowca najkorzystniej wziąść. Liczenia trochę jest, bo jeden mówi cenę z ułożeniem blachodachówki inny znów bez i wszystko trzeba kalkulować.

Wczoraj też dowiadywaliśmy się o ceny materiałów budowlanych. Chyba będziemy budować z MAXA. Ponoć to najcieplejszy i najzdrowszy materiał. U nas cena ok. 2,40zł/szt.

         ___________________________________________________________

No i Kochani mam kolejne pytanie do Was :) Tym razem chodzi  o kredyt. Jak długo czekaliście na rozpatrzenie wniosku i potem na uruchomienie kredytu? No i w jakich bankach macie kredyty?????

Za wszelkie informacje z góry dziękujemy!

6Komentarze
Data dodania: 2011-10-01 10:15:40
Samo uruchomienie kredytu trwa króciutko. Od 3-5 dni roboczych, ale te formalności, druczki, itd.. Bank na rozpatrzenie wniosku ma 2tygodnie, ale.. to nie takie proste wszystko. Zanim dojdzie do rozpatrzywania wniosku to mijają lata świetlne. Ciągle jakieś dokumenty trzeba donosić, kosztorysy, rzeczoznawcy. Nie no zawrót głowy (u nas tak było). My czekaliśmy do momentu rozpoczęcia rozpatrywania wniosku w sumie hm.. jakieś 5mcy. Jednak PONOĆ to tak nie powinno wyglądać i przepraszano nas. Myślę, że 3mce trzeba spokojnie liczyć. Tym bardziej, że teraz dostanie kredytu nie jest za proste.. Zależy czy w walucie czy w złotówkach chcecie. W walucie najlepiej wychodzi DB i Nordea. W złotówkach nie wiem, bo w temacie nie jestem. Powodzenia! :)
odpowiedz
Data dodania: 2011-10-01 11:22:39
Parę dni
Ja czekałam b. krótko, ale brałam pożyczkę hipoteczną, a tu jest dużo mniej formalności, tzn. niepotrzebny jest kosztorys, nie ma transz, inspekcji itd. Powiedzmy w jednym tygodniu złożyłam dokumenty, w drugim była odpowiedź, a później parę dni i uruchomienie czyli przelew. Wyjątkowo sprawnie im to poszło - brałam w ING. A dokumenty jakie składałam to: zaświadczenie z pracy, wydruk z mojego konta, kopia legitymacji ubezpieczeniowej i dowodu, wniosek, kopia aktu notarialnego mieszkania, które jest zabezpieczeniem i odpis z KW. W międzyczasie zrobili sobie wycenę mieszkania (darmowa) i później już podpisanie umowy. Z kredytem byłoby gorzej u mnie, bo na całą inwestycję to nie mam zdolności i za duże raty byłyby, na część nie chcieli dać, no i jeszcze nie chciałam się zobowiązywać do zakończenia budowy w 2 lata, bo buduję systemem gospodarczym i sama szukam ekip do poszczególnych etapów. Powodzenia!
odpowiedz
ppapi  
Data dodania: 2011-10-01 11:59:00
pod górkę
My staraliśmy się o kredyt w 3 bankach DB, PolBank i PkoBP. Czekaliśmy łącznie około 2 miesięcy, bo mieliśmy w jednym wstrzymaną decyzję i tak sie przeciągnęło. Kredyt braliśmy w euro i jako pierwszy, jednak najmniej korzystny dał odpowiedź Pko BP. DB wstrzymał decyzję kredytową na około 1,5 tygodnia i nagle zmniejszył nam zdolność kredytową oferując mniejszą kwotę kredytu więc niestety z niego zrezygnowaliśmy chociaż miał najlepsze warunki. Polbank mimo iż dawał nam największą zdolność kredytową zażądał wpłaty 30% więc to też odpadło, no i chcąc nie chcąc wzięliśmy kredyt w PKO BP, konsolidując od razu kredyt na działkę.Kredyt braliśmy przez Panią Pośrednik, która wszystko za nas załatwiała i nawet teraz w naszym imieniu robi wpisy do KW, także bardzo wszystkim polecam z województwa zachodniopomorskiego!
odpowiedz
Data dodania: 2011-10-01 12:27:02
http://www.forum-kredytowe.pl/tematy21/ w linku macie namiary na fajne forum o kredytach, warto poczytać nim się zabierzecie, też jesteśmy na etapie kredytu, pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2011-10-01 15:37:37
a więc nie jest to takie proste... jeśli trzeba aż tyle czekać to chyba już musimy pochodzić po bankach lub właśnie udać się do jakiegoś pośrednika. Aż się tego wszystkiego boję...
odpowiedz
Data dodania: 2011-10-01 16:47:27
kredyt - zawiłości
My tak jak ppapi braliśmy w euro i załatwialiśmy wszystko przez doradcę finansowego (za darmo - jego zapłatą jest prowizja z banku, wktórym klient weźmie kredyt). Na samym początku sami chodziliśmy, czytaliśmy fora i wiedzieliśmy (pi razy drzwi) gdzie od razu uderzyć. Najwięcej problemu robił nam DB (szczegółowe przeglądanie naszych kont, danych.. masakra), no ale w sumie na DB najbardziej nam zależało, bo najlepsze warunki mieli. Dodatkowo w ostateczności jeszcze opuścili nam marżę o 1% ze względu na to, że tak długo czekaliśmy na decyzję. Dodatkową opłatą było opłacenie rzeczoznawcy (DB ma listę z danych województw z rzeczoznawcami i jednego trzeba wybrać, by wyliczył co i jak) - nasz wziął 800zł. Nordea też w sumie była ok, ale nie chciała z nami podpisać aneksu do ubezpieczenia w Avivie i dodatkowo ubezpieczenie nakazała nam płacić po 600zł miesięcznie. Odmówiliśmy. W Raiffaisenie i Nordei odpowiedź była szybka, ale DB guzdrał się i guzdrał.. ;/ Aha! No i chcieli nam zamrozić pieniądze (mieliśmy spory wkład własny), nie zgodziliśmy się. Trwały negocjacje z analitykiem no i w końcu DB odpuścił ten warunek. Nie musieliśmy jeździć do banku. Najpierw dokumenty zbierał nam doradca finansowy, a później z umową do domu przyjechał już nasz opiekun kredytowy z DB. To dla nas było bardzo wygodne, bo jeździć z małym dzieckiem nie chciało mi się.. A tym bardziej tłuc się po bankach..
odpowiedz
nasz--opalek
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 41250
Komentarzy: 138
Obserwują: 17
On-line: 9
Wpisów: 20 Galeria zdjęć: 13
Projekt OPAŁEK
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - mazowieckie
ETAP BUDOWY - Brak
ARCHIWUM WPISÓW
2012 styczeń
2011 grudzień
2011 listopad
2011 październik
2011 wrzesień
2011 lipiec

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik